Vitaminity Lysienie, Wzrost Włosów, Serenoa Repens, Apple Extract Complex Suplement 60kaps

Nowy

 • dla Kobiet & Mężczyzn
 • Stymuluje odrastanie włosów i poprawia ich kondycję dzięki synergii Serenoa + Mela Annurca
 • Naturalny środek wspomagający w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn (AGA)
 • Swoje działanie realizuje poprzez hamowanie mechanizmów hormonalnych powodujących wypadanie włosów

Więcej szczegółów

Zamów teraz, wysyłka DZISIAJ za
Nie czekaj, zamów teraz!

170,00 zł

Więcej informacji

VITAMINITY to włoska marka specjalizująca się w produkcji najlepszych i najskuteczniejszych suplementów diety, witamin, minerałów i aminokwasów.

 • Od ponad 15 lat firma Vitaminity angażuje się w szerzenie kultury zdrowego odżywiania oraz świadomej i najwyższej jakości suplementacji.
 • Zespół Vitaminity składa się ze specjalistów w dziedzinie biologii, żywienia, nutraceutyków i chemii organicznej.
 • Vitaminity i jego zespół pozostają cały czas zaangażowani w badania i rozwój, dobierając składniki wyłącznie o udowodnionej skuteczności.
 • Vitaminity Italy - wybiera wyłącznie najlepsze dostępne na rynku surowce od wykwalifikowanych i certyfikowanych dostawców. Wszystko po to, aby zaoferować tysiącom klientów na całym świecie wysokiej jakości suplementy diety.
 • Produkcja Made in Italy, Naturalne i Certyfikowane składniki

Vitaminity Serenoa + Apple Extract Hair Complex 60tabl.

 • Suplement diety na bazie suchego ekstraktu z jabłek Annurca Campana ChOG
 • Serenoa repens (palma sabałowa)
 • Jabłka miareczkowane 4% w procyjanidynie B2
 • Phyllanthus
 • Korzeń pokrzywy z Betasitosterolem

 • Stymuluje odrastanie włosów i poprawia ich kondycję dzięki synergii Serenoa + Mela Annurca
 • Naturalny środek wspomagający w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn (AGA)
 • Swoje działanie realizuje poprzez hamowanie mechanizmów hormonalnych powodujących wypadanie włosów

Suplement diety Serenoa Repens+Apple Extract Hair Complex to nowy synergiczny suplement diety linii Vitaminity, który zawiera w jednym skoncentrowanym produkcie niektóre z głównych ekstraktów roślinnych, które wykazały większą przydatność w zwalczaniu łysienia i wspomaganiu prawidłowego wzrostu/odrastania włosów.
Wśród nich znajdujemy słynny suchy ekstrakt z Serenoa repens (Saw palmetto) i suchy ekstrakt procyjanidyny z jabłka Annurca z Campania IGP z dodatkiem dodatkowego ekstraktu jabłkowego miareczkowanego na 4% w procyjanidynie B2 wspomaganego ekstraktem Fillanto, ekstraktem z korzenia Pokrzywa i Betasitosterol

Te składniki aktywne wprowadzone w najbardziej odpowiednich dawkach/standaryzacjach działają według różnych, ale uzupełniających się mechanizmów działania, pozwalając na uzyskanie najlepszych efektów terapeutycznych.


Suchy ekstrakt z Serenoa repens (saw palmetto), będący inhibitorem 5-alfa-reduktazy, enzymu biorącego udział w przemianie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT), od zawsze był stosowany jako naturalny środek wspomagający w leczeniu mężczyzn i kobiet łysienie androgenowe (AGA) w celu przeciwdziałania procesowi miniaturyzacji mieszków włosowych, co powoduje skrócenie fazy wzrostu (anagen) i miniaturyzację włosa.

Suchy ekstrakt procyjanidyny z jabłek Annurca z Campania ChOG był przedmiotem autorytatywnych i niedawnych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Federico II w Neapolu, opublikowanych w Journal of Medicinal Food: w badaniu tym zidentyfikowano konkretny składnik o nazwie PROCYANIDIN B- w ekstrakcie tej odmiany 2: składnik ten występuje w dużym stężeniu w jabłku odmiany Annurca i zdecydowanie wyższym niż w innych bardziej powszechnych odmianach jabłek Procyjanidyna B-2 jest substancją znaną w literaturze ze swojego działania na cebulkę włosa, w szczególności jako promotor proliferacji komórek opuszkowych, dzięki czemu może przedłużyć fazę anagenu cyklu mieszków włosowych.

Suchy ekstrakt jabłkowy miareczkowany na poziomie 4% w procyjanidynie B2 pozwala na dalsze zwiększenie podaży Procyjanidyny B2 w stosunku do tego, co jest już obecne w ekstrakcie z jabłek Annurca ChOG, co skutkuje wzmocnieniem efektów terapeutycznych.
Formułę uzupełnia suchy ekstrakt Fillanto, suchy ekstrakt korzenia pokrzywy oraz Betasitosterol

Jest to zatem bardzo kompletna mieszanka, która zawiera w jednym produkcie naturalne składniki aktywne anty-DHT i stymulanty w najwyższych dawkach/standaryzacjach, które okazały się racjonalne w leczeniu łysienia androgenowego i ogólnie w poprawie kondycji włosów.

Składniki aktywne:

Serenoa repens suchy ekstrakt
Serenoa Repens (Saw Palmetto, Sabal serrulata, palmetto of Florida) to mała palma o szerokich liściach z ciemnoczerwonymi jagodami pochodząca z południowych Stanów Zjednoczonych (w rzeczywistości Floryda), Europy Południowej i Afryki Północnej.
Głównym składnikiem aktywnym zawartym w ekstrakcie z jagód tej rośliny jest betasitosterol, ale zawarte są również inne sterole, wolne kwasy tłuszczowe, karotenoidy, olejki eteryczne i polisacharydy.
Tubylcy używali jagód do leczenia różnych dysfunkcji urologicznych, stanów zapalnych prostaty, zaburzeń erekcji i zaniku jąder.
Już pod koniec ubiegłego wieku ekstrakt znalazł się w oficjalnej farmakopei. Jednak jego skuteczność w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego została dopiero niedawno potwierdzona w przeglądzie kontrolowanych badań klinicznych z udziałem około 3000 pacjentów.
Nawet amerykański Narodowy Instytut Zdrowia wykazał zainteresowanie palmą sabałową. Jednak dotychczas opublikowana literatura jest skąpa, zwłaszcza jeśli chodzi o czas trwania badań i zmienność protokołów badawczych.
Lipofilowy ekstrakt (90-95% kwasów tłuszczowych i steroli) z jagód Serenoa repens od dawna stosowany jest wspomagająco w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego I i II stopnia oraz objawów z nim związanych.

 • Wykazano, że przyjmowany doustnie ma wyraźne działanie antyandrogenne poprzez hamowanie enzymu 5-alfa-reduktazy.
 • Ostatecznie o skuteczności Serenoa repens decyduje synergia różnych mechanizmów działania takicj jak: hamowanie 5-alfa-reduktazy, enzymu biorącego udział w przemianach testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT) lokalny selektywny antagonizm połączenia między dihydrotestosteronem a receptorem androgenowym.

Palma Sabałowa, może zatem stanowić ważną alternatywę dla leków syntetycznych w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH) oraz w leczeniu androgenowego wypadania włosów (AGA).

Jabłko Annurca z Kampanii IGP (Malus pumila Miller odmiana Annurca, Fructus) suchy ekstrakt
Jabłko annurca lub melannurca to odmiana jabłka z Kampanii, której ślady istnieją od czasów przedrzymskich; Pochodzi z obszarów wiejskich Pozzuoli, dziś jest to ChOG uprawiana nieintensywnie również na innych obszarach regionu

Autorytatywne i niedawne badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Federico II w Neapolu, opublikowane w czasopiśmie Journal ofmedical food, zidentyfikowało składnik o nazwie PROCIANIDIN B-2 w ekstrakcie z jabłek Annurca: ten składnik występuje w wysokim stężeniu w odmianie jabłek Annurca, znacznie wyższym niż inne bardziej popularne odmiany jabłek.

Procyjanidyna B-2 jest substancją znaną w literaturze ze swojego działania na cebulki włosa, w szczególności jako promotor proliferacji komórek opuszkowych, a zatem zdolną do przedłużania fazy anagenowej cyklu mieszków włosowych poprzez zwiększenie biosyntezy keratyny i stymulację komórki macierzyste zewnętrznej osłonki korzenia. Efekty wynikałyby z działania przeciwutleniającego i przeciwzapalnego oraz z zaangażowania TGF-β i przeciwapoptotycznych kinaz MAPK/ERK.


W badaniu opublikowanym przez Federico II University of Naples, ekstrakt ten został przetestowany w randomizowanym badaniu z placebo z udziałem 250 ochotników, u których wystąpiło umiarkowane łysienie, potwierdzając jego skuteczną skuteczność w promowaniu odrastania włosów i zwiększaniu masy/grubości obecnych włosów: liczby podane w badaniu stwierdzają, że po przyjęciu 800 mg/dzień ekstraktu z jabłek Annurca w ciągu 60 dni nastąpił około dwukrotny wzrost liczby włosów na cm2 skóry oraz wzrost o prawie jedną trzecią masy włosów i ich zawartość keratyny. Należy zaznaczyć, że nie odnotowano żadnych skutków ubocznych

Ekstrakt suchy z jabłek (Malus domestica Borkh, Fructus) miareczkowany 4% proantocyjanidyną B2
Ponieważ proantocyjanidyna B2 jest substancją znaną w literaturze ze swojego działania na cebulki włosa, w szczególności jako promotor proliferacji komórek opuszkowych, a zatem zdolną do przedłużania fazy anagenowej cyklu folikularnego, znaczna ilość dalszego ekstraktu jabłkowego z wysokie miano procyjanidyny B2, tj. 4%: ten dodatek prowadzi do znacznej nadwyżki substancji czynnej, która jest dodawana do tej już obecnej w ekstrakcie z jabłka Annurca, wzmacniając jego korzystne działanie.

Phyllanthus Chanca piedra (Phyllanthus niruri L., Folium) suchy ekstrakt miareczkowany 15% garbnikami

Phyllanthus, nazwa botaniczna Phyllanthus niruri, znany również pod peruwiańską nazwą Chanca Piedra, co oznacza „niszczyciel kamieni” jest stosowany jako środek moczopędny, jako środek dezynfekujący drogi moczowe, ale przede wszystkim ze względu na swoją najważniejszą cechę: przeciwdziała kamicy, tj. tworzenie i agregacja kamieni nerkowych i żółciowych, zwiększanie rozpuszczalności soli alkalicznych i pomaganie w utrzymaniu niskiego wskaźnika bakterii w układzie moczowo-płciowym. Sprzyja również wydalaniu kamieni.
Jest zatem ważną pomocą w profilaktyce samych kamieni i regulacji poziomu kwasów moczowych poprzez kontrastowanie z hiperurykemią i dną moczanową: okresowe przyjmowanie ekstraktu z tej rośliny jest zalecane przede wszystkim w przypadku przyjmowania wód bogatych w sole mineralne, w w przypadku zmęczonych nerek, aw każdym razie w przypadku delikatnych dróg moczowych. Nawet ci, którzy zwykle nie cierpią na kamienie nerkowe, mogą uznać to zioło za doskonałą pomoc w utrzymaniu zdrowego układu moczowo-płciowego. Fillanto może być również przyjmowane podczas ostrych kryzysów kolkowych.
Zioło to ma również działanie rozluźniające na mięśnie gładkie układu moczowo-płciowego, w szczególności prostaty, co powoduje zmniejszenie bólu charakterystycznego dla przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego: ma zaakcentowane działanie przeciwskurczowe, co umożliwia zmniejszenie nocnych skurczów które zaczynają się od krocza, bardzo bolesne i ostre.
Wyciąg z fillanto stosowany jest również jako środek ochronny dla komórek wątroby, przydatny w przypadkach stłuszczenia wątroby lub długotrwałego zapalenia wątroby. Stwierdzono również użyteczne działanie przeciw nadciśnieniu i zmienionemu poziomowi cholesterolu.

Suchy ekstrakt z korzenia pokrzywy miareczkowany na poziomie 0,8% w betasistosterolu

Pokrzywa jest również szeroko stosowana w dziedzinie fitoterapii, dzięki swoim właściwościom. W rzeczywistości roślinie tej przypisuje się właściwości moczopędne i przeciwzapalne; jak również jest uważany za ważną pomoc w przeciwdziałaniu łagodnemu przerostowi gruczołu krokowego.
Działanie moczopędne i przeciwzapalne przypisuje się głównie liściom pokrzywy, a zwłaszcza zawartym w nich pochodnym kwasu kawowego. Kilka badań klinicznych przeprowadzonych na ten temat potwierdziło te właściwości rośliny. W szczególności badania te wykazały, że ekstrakty z pokrzywy wywierają działanie przeciwzapalne poprzez różne mechanizmy, takie jak hamowanie syntezy leukotrienów przez enzym 5-lipoksygenazę oraz hamowanie produkcji zapalnych prostaglandyn przez cyklooksygenazę.

Badania in vitro potwierdzają, że ekstrakt z korzenia pokrzywy wykazuje powinowactwo i zdolność wiązania SHBG (globuliny wiążącej hormony płciowe) z jej receptorami obecnymi w tkance prostaty.
Jednak na poziomie prostaty występuje również hamujące działanie enzymu aromatazy, enzymu odpowiedzialnego za przemianę androgenów w estrogeny.

Betasitosterol

Betasitosterol jest steroidem ekstrahowanym z Saw Palmetto (Serenoa repens) i Pyeum africanum (którego jest głównym składnikiem aktywnym, jak również z Hypoxis Rooperi, innej rośliny o właściwościach anty-dht), który wydaje się mieć właściwości progestyny 17 podstawiony i połączenie słabego estrogenu (i antyestrogenu).Zdolny jest do jednoczesnego wiązania 5alfa-reduktazy (typu I i typu II) oraz cytozolowych receptorów androgenowych, z którymi wiąże się dihydrotestosteron (co jest źródłem łysienia androgenowego) i inne androgeny.Wiąże się również z receptorami błony komórkowej estrogenu, aktywując je, ale jednocześnie działając jako antyestrogen, uniemożliwiając połączenie z prawdziwymi estrogenami. Na poziomie mieszków włosowych ten rodzaj aktywacji może, poprzez aktywację błonowej cyklazy adenylowej, stymulować mitozy macierzy, przyczyniać się do utrzymania anagenu i optymalizacji fazy katagenowej.

Składniki:

Ingredients (wersja oryginalna): Mela Annurca campana IGP (Malus pumila Miller, cultivar Annurca, Fructus) estratto secco, Serenoa Repens (Serenoa repens W. Bartram Small, fructus) estratto secco titolato al 45% in acidi grassi, Mela (Malus domestica Borkh, Fructus) estratto secco titolato al 4% in proantocianidina B2, Fillanto (Phyllanthus niruri L., Folium) estratto secco titolato al 15% in tannini, Ortica (Urtica dioica L., radix) radice estratto secco titolato allo 0,8% in betasitosterolo, Betasitosterolo, Sorbitolo, Cellulosa, Talco, Cutina, Sali di magnesio degli acidi grassi.

Składniki (wersja tłumaczona): Jabłko Annurca z Kampanii ChOG (Malus pumila Miller, Annurcacultivar, Fructus) ekstrakt suchy, Serenoa Repens (Serenoa repens W. Bartram Small, fructus) ekstrakt suchy miareczkowany na 45% kwasów tłuszczowych, Jabłko (Malus domestica Borkh, Fructus) ekstrakt suchy miareczkowany 4% proantocyjanidyną B2, suchy ekstrakt Phyllanthus (Phyllanthus niruri L., Folium) miareczkowany 15% garbnikami, suchy ekstrakt korzenia pokrzywy (Urtica dioica L., radix) miareczkowany 0,8% betasitosterolem, betasitosterolem, sorbitolem, celulozą , Talk, Kutyna, Sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

(Tabela) Ilości dla maksymalnej zalecanej dziennej porcji (2 tabletki)


Dawkowanie:

Zaleca się przyjmowanie 2 tabletek Serenoa Repens+Apple Extract Hair Complex dziennie, najlepiej poza posiłkami, popijając dużą ilością wody

Ostrzeżenia: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplementy nie są przeznaczone jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od źródeł ciepła.

Opinie

Napisz recenzję

Vitaminity Lysienie, Wzrost Włosów, Serenoa Repens, Apple Extract Complex Suplement 60kaps

Vitaminity Lysienie, Wzrost Włosów, Serenoa Repens, Apple Extract Complex Suplement 60kaps

 • dla Kobiet & Mężczyzn
 • Stymuluje odrastanie włosów i poprawia ich kondycję dzięki synergii Serenoa + Mela Annurca
 • Naturalny środek wspomagający w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn (AGA)
 • Swoje działanie realizuje poprzez hamowanie mechanizmów hormonalnych powodujących wypadanie włosów

Napisz recenzję

lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com
lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com
lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com