Vitaminity Anty DHT Bloker DHT-Blocker Suplement 120tabl.

Nowy

 • Suplement Anty-DHT
 • Łysienie androgenowe (AGA)
 • Wypadanie włosów
 • dla Kobiet & Mężczyzn
 • Wspomaga hamowanie mechanizmów hormonalnych powodujących wypadanie włosów
 • Wspomagający również przy leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH)
 • Opakowanie wystarcza na 60dni

Więcej szczegółów

Najbliższa wysyłka już
poniedziałek, 15.07.2024 15:00

230,00 zł

Więcej informacji

VITAMINITY to włoska marka specjalizująca się w produkcji najlepszych i najskuteczniejszych suplementów diety, witamin, minerałów i aminokwasów.

 • Od ponad 15 lat firma Vitaminity angażuje się w szerzenie kultury zdrowego odżywiania oraz świadomej i najwyższej jakości suplementacji.
 • Zespół Vitaminity składa się ze specjalistów w dziedzinie biologii, żywienia, nutraceutyków i chemii organicznej.
 • Vitaminity i jego zespół pozostają cały czas zaangażowani w badania i rozwój, dobierając składniki wyłącznie o udowodnionej skuteczności.
 • Vitaminity Italy - wybiera wyłącznie najlepsze dostępne na rynku surowce od wykwalifikowanych i certyfikowanych dostawców. Wszystko po to, aby zaoferować tysiącom klientów na całym świecie wysokiej jakości suplementy diety.
 • Produkcja Made in Italy, Naturalne i Certyfikowane składniki

Vitaminity DHT-Bloker Kompleks zawiera najlepsze ekstrakty roślinne i naturalne składniki aktywne, które pomagają w zwalczaniu łysienia androgenowego ( najczęstsza przyczyna łysienia) i wypadania włosów.

Suplement diety Vitaminity DHT-Blocker Complex zawiera najlepsze ekstrakty roślinne oraz składniki aktywne, które w naturalny sposób skutecznie hamują enzym 5-alfa-reduktazę, regulujący przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT).

DHT jest głównym hormonem biorącym udział w wypadaniu włosów typu męskiego, prowadzącym do miniaturyzacji mieszków włosowych, a tym samym do skrócenia fazy wzrostu włosa (anagen). Ponadto DHT bierze udział w rozwoju łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

Oprócz znanego na całym świecie ekstraktu z Serenoa repens suplement diety anty-DHT od Vitaminity,  zawiera również ekstrakt z Pygeum africanum (śliwa afrykańska), ekstrakt z korzenia pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z zielonej herbaty oraz ekstrakty z pestek winogron OPC o działaniu synergicznym. W skład preparatu wchodzą również niezwykle skuteczne składniki, takie jak izoflawony sojowe, likopen, astaksantyna i beta-sitosterol, które łączą działanie anty-DHT z działaniem antyoksydacyjnym i przeciwrodnikowym.

Ponadto L-cysteina, aminokwas zawierający siarkę (w który łodyga włosa jest niezwykle bogata), wspomaga keratynizację i poprawia wygląd włosów.

Dlatego suplement od Vitaminity Italy, zawiera naprawdę wszechstronną mieszankę najlepszych naturalnych składników aktywnych anty-DHT w najwyższych dawkach.

Vitaminity Suplement anty-DHT przeciw wypadaniu włosów

W szczególności suplement dht-bloker ma ważne i całkowicie naturalne działanie hamujące w stosunku do enzymu 5-alfa-reduktazy, który katalizuje konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). Ten ostatni jest głównym hormonem biorącym udział w androgenowym wypadaniu włosów, powodującym proces miniaturyzacji mieszków włosowych i w konsekwencji skrócenie fazy wzrostu włosa (fazy anagenowej).

Dlatego poprzez hamowanie enzymu 5-alfa-reduktazy, konwersja testosteronu do dihydrotestosteronu zostaje spowolniona, a tym samym powstaje proces zwalczania łysienia typu androgenowego.

To, co czyni Vitaminity DHT-Bloker Kompleks skutecznym naturalnym środkiem w zwalczaniu łysienia androgenowego i łagodnego przerostu gruczołu krokowego, to jego formuła składająca się z najlepszych naturalnych składników aktywnych anty-DHT w dużych dawkach.

Do głównych składników należą skoncentrowane ekstrakty:

 • Ekstrakt Serenoa Repens.
 • Ekstrakt Pygeum africanum.
 • Ekstrakt korzenia pokrzywy.
 • Ekstrakt zielonej herbaty.
 • Ekstrakt pestek winogron (OPC).
 • Dodatkowo skład suplementu uzupełniają takie składniki jak izoflawony sojowe, likopen, astaksantyna oraz L-cysteina.

Serenoa Repens (Palma Sabałowa) to naturalna alternatywa dla finasterydu
Palma Sabałowa, Serenoa Repens to roślina znana ze swoich właściwości terapeutycznych w zwalczaniu łysienia androgenowego i łagodnego przerostu prostaty. Serenoa repens może stanowić ważną alternatywę dla finasterydu w zwalczaniu androgenowego wypadania włosów.

DHT: co to jest i jaki ma związek z łysieniem
Dihydrotestosteron (DHT) jest aktywnym metabolitem testosteronu, który jest przekształcany w DHT przez enzymy 5-alfa reduktazy typu I, II i III. Wiadomo, że DHT jest androgenem o najwyższym powinowactwie wiązania z receptorem androgenowym AR. Powstaje głównie w prostacie, jądrach, mieszkach włosowych, a także w nadnerczach.

Zredukowany DHT stymuluje wzrost włosów
W badaniu przeprowadzonym przez chińskich naukowców przeanalizowano wpływ różnych dawek dihydrotestosteronu (DHT), hormonu odpowiedzialnego za łysienie, z testami na ludzkich włosach wyhodowanych in vitro i na myszach laboratoryjnych, uzyskując nieoczekiwane wyniki w odniesieniu do wzrostu włosów.

AKTYWNE SKŁADNIKI DHT-Blocker:

Ekstrakt Serenoa Rapens - Palma Sabałowa

Serenoa Repens suchy ekstrakt miareczkowany na 45% w kwasach tłuszczowych w odpowiedniej dawce (640mg/dzień).

Serenoa repens (znana również jako Saw Palmetto, Palma Sabałowa) to mała, szerokolistna palma z ciemnoczerwonymi jagodami. Pierwotnie występowała w południowych Stanach Zjednoczonych (właściwie na Florydzie), w południowej Europie i w Afryce Północnej.

Głównym składnikiem aktywnym tej rośliny jest beta-sitosterol, ale zawarte są w niej również inne sterole, wolne kwasy tłuszczowe, karotenoidy, olejki eteryczne i polisacharydy.

W przeszłości tubylcy używali jagód do leczenia różnych dysfunkcji urologicznych, stanów zapalnych prostaty, zaburzeń erekcji i zaniku jąder. Natomiast już pod koniec ubiegłego stulecia ekstrakt Serenoa Repens znalazł się na oficjalnej liście związków roślinnych stosowanych za granicą. Jednak jego skuteczność w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego została potwierdzona dopiero niedawno dzięki przeglądowi kontrolowanych badań klinicznych z udziałem około 3000 pacjentów. Obecnie lipofilowy ekstrakt (90-95% kwasów tłuszczowych i steroli) z jagód Serenoa repens jest od dawna stosowany jako środek wspomagający w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego I i II stopnia oraz towarzyszących im objawów.

Ostatecznie o skuteczności Serenoa Repens decyduje synergia różnych mechanizmów działania:

 • Hamowanie 5-alfa-reduktazy, enzymu biorącego udział w przemianach testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT); lokalny selektywny antagonizm połączenia między dihydrotestosteronem a receptorem androgenowym.
 • Dlatego może stanowić istotną alternatywę dla leków syntetycznych w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH) oraz w zapobieganiu androgenowego wypadania włosów (AGA).

Ekstrakt Pygeum Africanum - Śliwa afrykańskaSuchy ekstrakt Pygeum Africanum standaryzowany na zawartość 10% fitosteroli

Pygeum Africanum, lepiej znany jako śliwa afrykańska, to wiecznie zielone drzewo, którego dobroczynne właściwości na drogi moczowe znane były już rdzennym mieszkańcom. Aktywnymi składnikami ekstrahowanymi z kory są kwasy tłuszczowe, sterole, takie jak betasitosteryna, triterpeny oraz dwa alkohole, tetrakozanol i dokozanol.

Niedawno American Journal of Medicine opublikował zbiór wszystkich dostępnych wyników dotyczących 18 badań nad skutecznością Pygeum Africanum: dane potwierdziły, że ekstrakt warunkuje przywrócenie równowagi przepływu moczu i objawów podrażnienia u pacjenta z przerostem gruczołu krokowego.

Obwodowe działanie antyandrogenne jest podobne do działania Serenoa Repens, ponieważ wśród jego składników znajduje się betasitosterol, cząsteczka hamująca 5-alfa-reduktazę. Pentacykliczne triterpeny, działając na enzym 5-alfa-lipoksygenazę. Są prawdopodobnie odpowiedzialne za zmniejszenie produkcji leukotrienów, mediatorów stanu zapalnego w atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy.

Podsumowując, mechanizmy działania Pygeum Africanum obejmują:

 • Hamowanie 5-alfa-reduktazy.
 • Działanie antagonistyczne wobec receptorów obwodowych.
 • Działanie antyleukotrienowe (przeciwko astmie).

Ekstrakt Korzenia z Pokrzywy

Korzeń pokrzywy, suchy ekstrakt miareczkowany na poziomie 0,8% w beta-sitosterolu

Dzięki właściwościom moczopędnym i przeciwzapalnym korzeń pokrzywy jest szeroko stosowany w fitoterapii, jako naturalny środek w leczeniu niektórych patologii lub po prostu do utrzymania dobrego samopoczucia psychofizycznego.

W szczególności jego działanie moczopędne i przeciwzapalne przypisuje się liściom pokrzywy, a przede wszystkim zawartym w nich pochodnym kwasu kawowego. W kilku badaniach określono w jaki sposób ekstrakt z pokrzywy wywiera działanie przeciwzapalne poprzez różne mechanizmy: hamowanie syntezy leukotrienów przez enzym 5-lipoksygenazę i hamowanie produkcji zapalnych prostaglandyn poprzez szlak cyklooksygenazy.

Dlatego Korzeń Pokrzywy jest szczególnie odpowiedni:

 • Aby zmniejszyć poziom DHT, ponieważ hamuje enzym 5-alfa-reduktazę.
 • W leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego.
 • W hamowaniu enzymu aromatazy na poziomie prostaty.

Ekstrakt z Zielonej Herbaty

Suchy ekstrakt zielonej herbaty standaryzowany na zawartość 98% polifenoli i 40% EGCG

Przez kilka lat badano zieloną herbatę pod kątem jej wpływu na zdrowie i długowieczność różnych populacji, które regularnie spożywają ją w dużych ilościach.
W szczególności galusan epigalokatechiny (EGCG) jest katechiną, której różne badania przypisują główną rolę w korzystnym działaniu zielonej herbaty. Jego głównym działaniem jest wzmacnianie endogennych mechanizmów obronnych przeciwutleniaczy (katalazy, dysmutazy ponadtlenkowej i peroksydazy glutationowej), a tym samym zmniejszanie uszkodzeń komórkowych. Daje to korzystny wpływ na wszystkie tkanki.

Wśród niezliczonych korzyści EGCG jest w stanie hamować enzym 5-alfa reduktazy, głównie typu I, który jest uważany za podstawę nadmiernej produkcji łoju i wynikających z tego chorób skóry i włosów. To dlatego, że przekształca testosteron w DHT (dihydrotestosteron). Ponadto sama zielona herbata oddziałuje na ten proces poprzez zwiększenie poziomu SHBG (globuliny wiążącej hormony płciowe), co sprawia, że ​​testosteron jest niedostępny do przekształcenia w DHT.

Po drugie, katechiny wykazują silne działanie przeciwutleniające, zmniejszając powstawanie wolnych rodników i przeciwdziałając starzeniu się komórek. Jednocześnie to działanie przeciwutleniające ma również działanie przeciwnowotworowe i przeciwmiażdżycowe. W rzeczywistości kilka badań przeprowadzonych na ludziach wykazało, że spożywanie zielonej herbaty może zapobiegać niektórym formom raka, takim jak te związane z przewodem pokarmowym (żołądek, jelito cienkie, okrężnica, trzustka).

Zamiast tego niektóre badania in vitro podkreśliły jego działanie antymutagenne: z jednej strony możliwe jest hamowanie onkogenezy indukowanej przez związki chemiczne tytoniu; z drugiej strony zielona herbata może pomóc zmniejszyć peroksydację lipidów wywołaną ekspozycją na promienie UV, zmniejszając lub blokując powstawanie zmian skórnych i guzów.

Ponadto zielona herbata jest doskonałym sprzymierzeńcem serca. Liczne badania epidemiologiczne zbadały związek między spożywaniem herbaty a rozwojem chorób sercowo-naczyniowych, potwierdzając, że polifenole tej rośliny działają jako ochraniacze LDL, lipoprotein znanych jako zły cholesterol. Zmniejszając poziom cholesterolu, drastycznie zmniejsza się ryzyko zawału serca i chorób serca. Pod tym względem badanie przeprowadzone na 550 mężczyznach w średnim wieku, obserwowane przez 15 lat, wykazało, że dzienne spożycie co najmniej 30 mg polifenoli zmniejsza ryzyko zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca o 70%. Zamiast tego wyniki innego badania przeprowadzonego na 520 mężczyznach i kobietach wskazują, że spożywanie zielonej herbaty, zwłaszcza u mężczyzn, jest odwrotnie proporcjonalne do rozwoju miażdżycy tętnic wieńcowych.

Izoflawony Sojowe

Soja jest rośliną strączkową znaną od tysięcy lat i znaną z korzyści dla zdrowia i włosów. W szczególności jej nasiona zawierają wysoki procent białka (40%) z dużą ilością niezbędnych aminokwasów, witamin, węglowodanów, nienasyconych kwasów tłuszczowych i soli mineralnych.

Nasiona te zawierają również izoflawony, które działają jak fitoestrogeny: przeciwdziałają nadmiarowi testosteronu i estrogenu, zwiększając ilość SHBG. Daidzeina, fitoestrogen sojowy, jest przekształcana przez florę jelitową w jej najważniejszy metabolit: equol. Badania przeprowadzone na University of Colorado wykazały, że equol jest w stanie blokować działanie DHT poprzez zajęcie receptora.
Dlatego izoflawony sojowe są przydatne w walce z negatywnymi skutkami łysienia androgenowego i łagodnego przerostu prostaty

Likopen

Likopen jest karotenoidem najczęściej występującym w pomidorach i organizmie człowieka, a następnie beta-karotenem, luteiną i zeaksantyną. Organizm ludzki nie jest w stanie syntetyzować likopenu, dlatego może on być dostarczany wyłącznie z pożywieniem.

Ponad 80% likopenu znajdującego się w organizmie człowieka pochodzi ze spożycia pomidorów lub produktów z nich (pomidorów) pochodnych. Wykazano, że likopen zarówno aktywuje odpowiedź antyoksydacyjną organizmu ludzkiego poprzez SOD (dysmutazę ponadtlenkową), enzym o silnych właściwościach przeciwutleniających, jak i zmniejsza uszkodzenia DNA w komórkach plazmatycznych.

Jest stosowany w wielu preparatach suplementów prostaty, ponieważ wydaje się również dobrym inhibitorem 5-alfa-reduktazy.

Astaxantina - Astaksantyna

Astaksantyna

Ma znacząco korzystny wpływ na różne części naszego ciała:

 • Ośrodkowy układ nerwowy.
 • Choroby neurodegeneracyjne.
 • Choroby oczu i stawów.
 • Zaburzenia sercowo-naczyniowe.
 • Cukrzyca.
 • Ogólne stany zapalne.
 • Dysfunkcje układu odpornościowego.

Oprócz tego niektóre z ostatnich badań wykazały ważną aktywność hamującą enzym 5 alfa-reduktazy przez astaksantynę. Okazało się to przydatne w zmniejszaniu objawów przerostu prostaty iw walce z rakiem prostaty.

Ten sam związek, według powyższych badań, wydaje się zwiększać skuteczność ekstraktu Serenoa Repens w aktywności anty-DHT i dlatego prawdopodobnie jest również przydatny do stosowania w trychologii przeciwko łysieniu androgenowemu.

Beta-Sitosterol

Beta-sitosterol jest sterydem ekstrahowanym z Saw Palmetto (Serenoa Repens) i Pygeum Africanum (których jest głównym składnikiem aktywnym, jak również z Hypoxis Rooperi, innej rośliny o właściwościach anty-DHT).

Jest zdolny do jednoczesnego angażowania 5 alfa-reduktazy (typu I i typu II) oraz cytozolowych receptorów androgenowych, z którymi wiąże się dihydrotestosteron (będący przyczyną łysienia androgenowego) i inne androgeny.
Ponadto wiąże się z receptorami estrogenowymi na błonie komórkowej, aktywując je, ale jednocześnie działając antyestrogenowo, zapobiegając wiązaniu z prawdziwym estrogenem. Na poziomie mieszków włosowych ten rodzaj aktywacji może, poprzez aktywację błonowej cyklazy adenylowej, stymulować mitozy macierzy, przyczyniać się do utrzymania anagenu i optymalizacji fazy katagenowej.

Ekstrakt z Nasion Winogron

Winogrona, suchy ekstrakt miareczkowany na 95% w proantocyjanidynach

Oligomeryczne proantocyjanidyny (znane pod akronimem OPC) należą do rodziny bioflawonoidów, naturalnych substancji, które w ostatnich latach badań wykazały bardzo wysokie właściwości antyoksydacyjne i lecznicze.
OPC są unikalnym przykładem biologicznie aktywnych przeciwutleniaczy, sprawdzonych zarówno farmakologicznie, jak i klinicznie, o specyficznych wskazaniach w profilaktyce i terapii chorób układu krążenia.

Jeszcze bardziej zaskakujące są właściwości przeciwutleniające, które w niektórych badaniach wykazały, że są podobne do właściwości dwóch enzymów odpowiedzialnych za zwalczanie uszkodzeń oksydacyjnych, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa i katalaza.
Ponadto stwierdzono, że silna siła "zmiatania" przeciwko wolnym rodnikom jest podstawą działania wazoprotekcyjnego. W rzeczywistości pomagają wzmocnić elastyczność i funkcjonalność łożyska naczyń włosowatych, powodując lepsze ukrwienie tkanek.
Ekstrakt z pestek winogron zawiera proantocyjany, procyjanidynę B2, flawonoidy, witaminy, pierwiastki śladowe.

L-cysteina

Jest to aminokwas siarkowy, który ma ogromne znaczenie w endogennej syntezie przydatków skóry, takich jak włosy, paznokcie i naskórek. Jest niezbędny w procesach keratynizacji, dlatego występuje obficie na powierzchni i zewnętrznej warstwie łuski włosa.

Badania naukowe na zwierzętach wykazały, że brak cystyny ​​skutkuje wyraźnym spadkiem produkcji sierści. Cysteina jest zatem stosowana do pobudzania wzrostu włosów i paznokci poprzez zwiększanie ich odporności.

Skład:

Serenoa repens (Serenoa repens W. Bartram Small, fructus), dry extract titrated to 45% in fatty acids; Pygeum africanum (Pygeum africanum Hook. f., cortex), dry extract titrated to 10% in phytosterols; Stinging Nettle (Urtica dioica L., radix) root, dry extract titrated to 0.8% in beta-sitosterol; Green Tea (Camellia sinensis L. Kuntze, folium), dry extract titrated to 98% in total polyphenols and to 40% in epigallocatechin gallate; Soya Isoflavones, titrated to 40%; Lycopene; Astaxanthin; L-Cysteine; Beta-Sitosterol; Grape (Vitis vinifera L., semen) seeds, dry extract titrated to 95% in proanthocyanidins; Sorbitol; Cellulose; Talc; Cutin; Magnesium Stearate.

Rekomendowane dzienne spożycie; 2 tabletki

Sposób użycia:

Zalecane spożycie: 2 tabletki Vitaminity DHT-Blocker dziennie, popijając dużą ilością wody. Tabletki można przyjmować o dowolnej porze dnia, z posiłkami lub między posiłkami.

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

Opinie

Napisz recenzję

Vitaminity Anty DHT Bloker DHT-Blocker Suplement 120tabl.

Vitaminity Anty DHT Bloker DHT-Blocker Suplement 120tabl.

 • Suplement Anty-DHT
 • Łysienie androgenowe (AGA)
 • Wypadanie włosów
 • dla Kobiet & Mężczyzn
 • Wspomaga hamowanie mechanizmów hormonalnych powodujących wypadanie włosów
 • Wspomagający również przy leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH)
 • Opakowanie wystarcza na 60dni

Napisz recenzję

lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com
lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com
lucianohair.pl Reviews with ekomi-pl.com